email_iconrequest_quote_iconsearch_icon

Homojenize Etme

Homojenize etme işlemi, bileşenlerin birörnek globül veya partikül boyutuna getirilmesidir. Kremler, merhemler, soslar, tatlandırıcı emülsiyonları ve farmakolojik süspansiyonlar gibi birçok ürün için, globül veya damlacık boyutunun 2 - 5 mikron aralığında olması gerekmektedir.

Bu işlem Silverson Mikser ile gerçekleştirilebilir. Hassas toleranslarla üretilen Silverson karıştırma başlığı, üç aşamalı karıştırma/homojenize etme prosesinde high shear etkisi yaratır; yüksek hızlı rotor malzemeleri karıştırma başlığına çeker ve yoğun bir karıştırma işlemi gerçekleşir. Dairesel kuvvet sayesinde malzeme karıştırma bağlığının gerisine itilir, ve rotor/stator arasında bulunan, yüksek hassasiyetle ayarlanmış boşlukta malzeme mekanik shear etkisine maruz kalır. Ardından, hidrolik shear etkisiyle, malzeme yüksek hızda stator boşluklarından geçirilerek ve karışıma yeniden dâhil edilir. Sürekli olarak karıştırma başlığına yeni malzeme çekilerek, globül veya partikül boyutu giderek küçültülür ve hızla homojen, birörnek bir ürün elde edilir.

Silverson bu proses için geniş bir tank içi ve In-Line mikser yelpazesi sunmaktadır. Kendi tesislerinizde Silverson Mikserlerini deneyebilirsiniz. Bugün Silverson'la irtibata geçin.


Homojenize Etme
Sorum var mı?? Uzmanlarımıza soru sorun
Bizi arayın 00 90 232 464 8006