email_iconrequest_quote_iconsearch_icon

Gıda Sınıfı Yağların Rafine Edilmesi

Silverson in line mikserleri dünya çapında gıda sınıfındaki yağların rafine edilmesinde kullanılmaktadır. Zamk giderme ve nötralizasyon genelde büyük hacimli ve sürekli bir operasyondur. Tepkimenin hızlandırılması ve verimin azami düzeye çıkartılması için proses içerisinde reaktif maddeler kritiktir; asitlerin yağlarda düzenli bir şekilde dağıtılmış olması ve yoğun bir şekilde karıştırılması şarttır.

Asit, Silverson In Line mikserinin girişinden hemen önce yağa katılır. Malzemeler karıştırma başlığına çekilerek, high shear etki alanında yoğun şekilde karıştırılır. Elde edilen ince damlacık boyutu yağ ile temas eden asidin yüzey alanının artırılmasını, tepkimenin optimal olmasını ve tam verimin alınmasını sağlar.

Geleneksel zamk giderme metoduna alternatif olarak, verimi yükselten ve gerekli proses suyu miktarını ciddi şekilde azaltan, enzimatik zamk giderme prosesi sıklıkla kullanılmaktadır. Silverson High Shear Mikserleri bu proses için birçok avantaj sunmaktadır ve bu yöntemi kullanan şirketler tarafından Silverson ürünleri tercih edilmektedir.


Gıda yağları
Sorum var mı?? Uzmanlarımıza soru sorun
Bizi arayın 00 90 232 464 8006