email_iconrequest_quote_iconsearch_icon

Basit Karıştırilar

Karıştırıcılar ve çalkalayıcılar, pervane, foil, aksiyal ve radyal akış türbinleri ve çapa tipi gibi çeşitli ebat ve ölçeklerde üretilmektedir. Farklı karıştırıcı dişleri farklı akış düzenleri sağlar ve karıştırıcıların farklı viskozitelere sahip proseslerde kullanılmasına izin verir - çok düşük viskozite değerlerinden (örn. 1 cP veya daha az), 500.000 cP'ye kadar değerler için, karıştırıcılar yüz bin litrelerce ürünün işlenmesinde kullanılabilmektedir.

Ancak, karıştırıcıların düşük shear özellikleri nedeniyle, bu makineler sadece benzer viskozitelere sahip sıvıların karıştırılması, tank içi birörnekliği korunması, ceketli tank duvarların ısı transferinin gerçekleştirilmesi için tank içi akışın sağlanması gibi basit işlerde etkili olmaktadır. Ürünün bir şekilde işlenmesi gerektiği durumlarda - örneğin, farklı viskozitelere sahip sıvıların karıştırılması, tozların dispersiyonu ve hidrasyonu, emülsiyon veya süspansiyon elde edilmesi, katıların çözdürülmesi veya öğütülmesi - karıştırıcı ile istenen sonuca ulaşmak için çok uzun süreler gerekebilir veya çoğu durumda, karıştırıcı bu sonucun elde edilmesi için yeterli değildir. Silverson High Shear Rotor/Stator mikserleri bu tür aplikasyonlar için ideal olup, karıştırma sürelerini %90'a kadar azaltabilir, verim ve ürün kalitesini yükseltebilir ve batchler arasında daha yüksek tutarlılık sağlar.

Bu avantajlar kolayca değiştirilebilen karıştırma başlıkları ve emülsör başlıkları ile pekiştirilirken, Silverson mikserlerinin geçmişte birçok farklı ekipman ile gerçekleştirilen proseslerde tek başına kullanımını mümkün kılmaktadır.


Proses iyileştirme
Sorum var mı?? Uzmanlarımıza soru sorun
Bizi arayın 00 90 232 464 8006